Posty

Wyświetlanie postów z czerwca 15, 2020

Język polski - klasa 7c - rozkład materiału

Język polski - klasa 7c - rozkład materiału - Co to są złożenia i zrosty; - Jak reagować na agresję, również psychiczną? - "Samotni.pl" - B. Kosmowska.

Logopedia - rozkład materiału

Logopedia - rozkład materiału: - elementarne ćwiczenia dykcji, - ćwiczenia słuchu fonologicznego, - teksty samogłoskowe, - łamańce językowe z głoskami dentalizowanymi, - łamańce językowe z głoską [r].

Logopedia - zajęcia on-line - 15.06.20r.

Obraz
Dzień dobry. Zapraszam na  zajęcia online. Spotykamy się o godzinie  11:00 Proszę mieć: - lusterko, - rurkę, - paluszek do jedzenie, - chrupek kukurydziany lub płatki śniadaniowe (np. Cheeros); Ćwiczyć będziemy: - nasze buzie i języki, - pooddychamy, - pośpiewamy, - trochę posłuchamy, - pogimnastykujemy rączki, - oczywiście powypowiadamy trudne słowa. Plan ćwiczeń artykulacyjnych: 1. Powtórzenie artykulacji dentalizowanych. 2. Ćwiczenie artykulacyjne  - łamańce językowe 3. Powtarzanie słów trudnych artykulacyjnie ze zbitkami spółgłoskowymi. 4. Sylabowe rytmy -  rozwijanie kompetencji fonologicznych ( nauka wierszyka). 5. Ćwiczenia dykcyjne. Zapraszam😃 .

Język polski - zajęcia on-line - 15.06.20r.

Obraz
Dzień dobry. Zapraszam na  zajęcia online. Spotykamy się o godzinie  12:00 Proszę mieć zeszyt i otwarty umysł. Omawiane zagadnienia: Temat: C o to są złożenia i zrosty? Nowa wiadomość - str. 326 ćw. 1 str. 326 ćw. 3 str. 327

Logopedia dla Rodziców - 15.06.20r.

ĆWICZENIA ODDECHOWE W LOGOPEDII – DLACZEGO SĄ TAKIE WAŻNE? Co mają ze sobą wspólnego ćwiczenia oddechowe i logopedia? Bardzo wiele! W wielu przypadkach to właśnie tego typu ćwiczenia staja się podstawą terapii i umożliwiają osiągnięcie założonych efektów związanych z poprawną, płynną mową. Nie tylko usta, język i zęby Na umiejętność wyraźnej, zrozumiałej mowy składa się wiele czynników. Odpowiednie ułożenie ust i języka to nie wszystko. Płytki, zbyt szybki oddech może uniemożliwić prawidłową wymowę. Do tego ważna jest „droga” przepływu powietrza. Jeśli oddychamy przez usta, a nie przez nos, może pojawić się problem z odpowiednim ułożeniem języka: jego unoszenia – pionizacji oraz utrzymania na wałku dziąsłowym. Bez oddechu, czyli przepływu powietrza, nie usłyszymy żadnego dźwięku. To wszystko potwierdza, jak bardzo ważne jest prawidłowe oddychanie w kontekście mówienia. Logopedia wykorzystuje ćwiczenia oddechowe niezwykle ciężko; są one często podstawą terapii. Dzięki odpo