Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 8, 2020

Logopedia - jak korzystać z zajęć na blogu

Jak korzystać z zajęć na blogu? Szanowni Państwo! Codziennie na blogu zamieszczane są trzy bloki ćwiczeniowe : 1 - ćwiczenia buzi i języka 2 - ćwiczenia artykulacyjne 3 - ćwiczenia oddechowe Najlepsze efekty osiągnie się, wykonując je wszystkie we wskazanej powyżej kolejności (1 - 2 - 3) - WAŻNE! Ćwiczenia buzi i języka oraz ćwiczenia oddechowe mogą wykonywać wszyscy, bez względu na posiadaną wadę wymowy.  Materiał językowy do ćwiczeń artykulacyjnych dobieramy, kierując się posiadaną przez dziecko wadą. Wszystkie aktualne i minione posty poukładane są w zakładkach: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia buzi i języka oraz ćwiczenia artykulacyjne i każdorazowo można tam zaglądać.

Logopedia - zajęcia online

Zapraszam na zajęcia logopedyczne online Środa 15.04.20 r. godz. 11:00 - 11:45 Zapraszam 😃 Jak być uczestnikiem zajęć przy pomocy komputera. 1.Logujemy się na swoje konto szkolne WAŻNE!!! 2.Wchodzimy na stronę  edu.pracowniasp1.pl  , wchodzimy w usługę  Meet - videokonferencja  i klikamy. 3. Otwiera się strona spotkania. 4. Klikamy  Rozpocznij spotkanie lub dołącz do spotkania . 5.Wpisujemy nazwę spotkania   jedynkalogopedia 6. Wciskamy przycisk  Dalej . 7. Mikrofon wyłączamy . Kamerę wyłączamy   i naciskamy  Dołącz . 8. Cieszymy się udziałem w zajęciach :).

Logopedia - ćwiczenia artykulacyjne - 8.04.20r.

Obraz
Dzień dobry. Dziś kilka ćwiczeń utrwalających prawidłowe artykułowanie głosek syczących sz, rz/ż, cz, dż. Ułóżmy prawidłowo buzię i język: - usta zrób okrągłe - okienko, - język u góry za górnymi siekaczami. Teraz wypowiadamy przedłużone dźwięki (na jednym wydechu): szszszszsz żżżżżżżżż  (połóż rękę na krtani i sprawdź czy czujesz wibrację pod palcami) Teraz wypowiadamy krótko, ale wyraźnie: cz...cz...cz...cz... dż...dż...dż...dż... (połóż rękę na krtani i sprawdź czy czujesz wibrację pod palcami) Teraz wypowiemy te dźwięki w sylabach i logatomac h: Zacznij od góry i powtarzaj sylaby z każdego wagonika: Oto słowniczek do powtarzania słów z dźwiękami syczącymi. Powtarzaj  je jak najczęściej.

Logopedia- ćwiczenia oddechowe - 8.04.20r.

Obraz
Dzień dobry. Przygotowania do świąt czas zacząć. Dziś w ćwiczeniach oddechowych pomoże Wam zajączek wielkanocny, którego sami wykonacie. Do wykonania zajączka wielkanocnego potrzebne Wam będzie: -gumowa rękawiczka, - gumka recepturka - kubeczek jednorazowy - słomka - marker Jak wykonać zajączka: Na początku odwracamy gumową rękawiczkę na lewą stronę [dzięki temu zabiegowi będziecie mogli potem swobodnie narysować pyszczek zajączka] i zawiązujemy supeł na środkowym palcu. Następnie zawiązujemy razem kciuk oraz mały paluszek. Supełek powinien być podwójny, na samym koniuszku palców. Rękawiczkę odwracamy na prawą stronę, tak by supełki znalazły się w środku. Częściowo wkładamy rękawiczkę na swoją rękę i rysujemy markerem oczy i pyszczek zajączka. Przystępujemy do przygotowania drugiego elementu zabawki – kubeczka. Ostrymi nożyczkami robimy niewielką dziurkę tuż przy dnie papierowego kubeczka. W otwór wkładamy słomkę. Dziurkę można również zrobić przy pomocy dł

Logopedia - ćwiczenia buzi i języka 8.04. 20r.

Dzień dobry, Wielkanoc tuż, tuż... Dziś ostatni raz spotykamy się przed świętami, więc w ramach ćwiczeń buzi i języka posłuchajcie bajki i wykonajcie ćwiczeni. Ci z Was,którzy brali udział w naszym spotkaniu online wiedzą już doskonale co robić. BAJECZKA „WIELKANOC”       Zbliża się Wielkanoc. Trwają przygotowania do świąt. Pan Języczek postanawia upiec ciasto. Najpierw do miski ( robimy z języka miskę – przód i boki języka unosimy ku górze, tak by na środku powstało wgłębienie ) wsypuje mąkę i cukier ( wysuwamy język z buzi, a potem go chowamy, przesuwając nim po górnej wardze, górnych zębach i podniebieniu ), dodaje masło ( wysuwamy język z buzi, a potem go chowamy, przesuwając nim po górnej wardze, górnych zębach i podniebieniu ). Wszystkie składniki miesza ( obracamy językiem w buzi w prawo i w lewo ) i mocno uciera ( przesuwamy językiem po górnych zębach, następnie po dolnych ). Ciasto już się upiekło ( wdychamy powietrze nosem i zatrzymujemy je przez chwilę w buzi,